Innowacyjne sale podawania leków

Innowacyjne sale podawania leków

Pacjenci, którzy są przewlekle chorzy muszą w szpitalu bardzo często się pojawiać i często spędzają tam również wiele czasu. Dlatego właśnie pod kątem takich osób, głównie młodych chcieliśmy stworzyć coś co będzie pozwalało lepiej radzić sobie z takimi wizytami.

Nasze inicjatywy

Dlatego tworzymy sale do podań leków, które mają uczyć i bawić, ograniczać zaś poczucie przebywania w szpitalu. W ramach naszych działań zdecydowaliśmy się na współpracę z Centrum Nauki Kopernik i udało się stworzyć program, w którym chcemy inspirować najmłodszych do tego, by odgrywać świat medycyny i budować większą wiedzę na temat ludzkiego ciała. Zależy więc nam także na tym, by stworzyć pacjentom środowisko, w którym łatwiej będzie znosić trudy leczenia. Ostatecznie stworzony został projekt, na który składają się trzy jego główne elementy, będzie to program edukacyjny, specjalne sale do podawania leków a także organizowane razem z Centrum Nauki Kopernik warsztaty.

Większa chęć nauki u dzieci

To co chcieliśmy stworzyć to rozwiązania, które będą miały charakter unikalnego programu, który pozwoli wzbudzić chęć nauki u dzieci. Ostatecznie więc prezentujemy w nim sylwetki naukowców polskich i zagranicznych, którzy zajmowali się medycyną. Chcemy zadbać również o to, by wiedza z obszaru medycyny, tak trudnego dla ludzi była przedstawiana dzieciom w interesujący i przystępny sposób. Koncepcja, zakres tematyczny a także treści tworzone są przez osoby, które znają dobrze potrzeby dzieci jak Wojciech Mikołuszko, który przygotowuje dla dzieci książki a także Joannę Rzezak, która zajmuje się tworzeniem ilustracji. Nauka ratuje życie to program, w ramach którego stworzyliśmy interaktywne zeszyty naukowe, które mają różne angażujące zabawy i ćwiczenia dla dzieci.

W ramach programu powstały także cztery nowoczesne sale do podań leków w szpitalach, które mają sprawić, że najmłodsi pacjenci będą odbywali leczenie w takich warunkach, które będą wygodne i będą pozwalały dzieciom czuć się tam bezpiecznie. W czasie podawania leków przygotowywane są różne materiały edukacyjne dla najmłodszych.

Similar Posts:

Leave a Comment