Grunt to sumienność

Grunt to sumienność

W pracy nauczyciela najważniejsza wydaje się być sumienność. Człowiek, który zdecydował się właśnie na ten zawód musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest odpowiedzialny nie tylko za dzieci, ale jeszcze za wszystkie papiery i dokumenty, które musi na bieżąco wypełniać.

Najpierw plan

Aby móc rozpocząć swoją karierę na drodze edukacji, najważniejsze wydaje się wybranie przedmiotu, który będzie nas najbardziej interesował. Człowiek więc musi zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy przedmiot kieruje się tymi samymi prawami.

Ważne jest, aby ułożyć dla siebie odpowiedni roczny plan pracy. W późniejszym czasie przyjdzie moment, w którym należy się skupić na planie miesięcznym. Jednym słowem każdego młodego nauczyciela czeka bardzo dużo pracy papierkowej. Niestety nie każdy z nich zdaje sobie z tego sprawę.

Szkolny dziennik zajęć

Jeżeli idzie o dzienniki szkolne, to każda klasa ma swój własny. Do tego dochodzi jeszcze szkolny dziennik zajęć dodatkowych, który również należy uzupełniać, jeżeli przyjdzie nam prowadzić właśnie tego typu zajęcia. Musimy sobie bowiem uświadomić, że w razie kontroli wszystko to jest gruntownie sprawdzane. Tym samym musimy wszystko opracowywać w taki sposób, aby kontrola nie mogła się do tego przyczepić. Często bowiem zdarza się tak, że za błędy i nieporządek w papierach dana placówka może otrzymać od kuratorium ostrzeżenie lub też mandat pieniężny. Wszyscy wolą tego uniknąć i dlatego tak ważne jest utrzymywanie dzienników w odpowiedni sposób.

To samo w świetlicy

Ci ludzie którzy myślą, że świetlica rządzi się jakimiś innymi prawami, są w błędzie. Dziennik zajęć świetlicy również musi być na bieżąco uzupełniany i to nie tylko o obecność dzieci na zajęciach, ale przede wszystkim o to, co się na nich działo, a więc o tematy. Nauczyciele pracujący na świetlicy wcale nie mają łatwiejszego zadania. Muszą oni tak samo jak ich koledzy z innych przedmiotów pilnować porządku w dzienniku. Zresztą czuwa nad tym dyrekcja, która od czasu do czasu decyduje się na przeglądanie wszystkich dzienników lekcyjnych.

Similar Posts:

Leave a Comment