Garść informacji o kartach kredytowych

Garść informacji o kartach kredytowych

Popularność kart kredytowych w naszym kraju stale rośnie. Liczba osób korzystających z nich stale rośnie, Karty kredytowe mają bowiem wiele zalet.

Popularne rodzaje kart kredytowych

Do najbardziej powszechnych należą kart standardowe, są to karty srebrne. Mogą one zostać wydane wszystkim osobom o odpowiedniej zdolności kredytowej. Oprócz tych kart są również karty premium. Do tych kart należą karty złote, platynowe, czarne. Są to karty, które mogą otrzymać osoby, które spełniają określone warunki. Najczęściej na takie karty mogą liczyć osoby z dużymi wpływami na konto. O przyznanie jednej z kart premium nie występuje się samemu, to bank z taką ofertą zwraca się do klienta. Z posiadaniem kart kredytowych premium wiążą się dodatkowe przywileje. Posiadacze takich kart mogą liczyć na znacznie wyższy limit kredytowy – w przypadku karty czarnej limit jest na tyle wysoki, że kartą można zapłacić na przykład za jacht. Dodatkowo posiadacze kart premium mogą otrzymać bezpłatne ubezpieczenia, między innymi gwarantujące ochronę z tytułu utraty karty, ubezpieczenie podróżne czy Home Assistance.

Czy karta kredytowa ma wady?

Osoby, które posiadają kartę kredytową powinny pamiętać przede wszystkim o regulowaniu w wyznaczonym przez bank terminie jeśli nie całego kredytu, to przynajmniej kwoty minimalnej. W przypadku kart kredytowych okres rozliczeniowy wynosi trzydzieści dni. Po tym okresie bank dokonuje zestawienia transakcji, których dokonaliśmy przy pomocy karty. Od tego czasu na uregulowanie zadłużenia będziemy mieć 24 dni; jeśli w tym czasie spłacimy całe zadłużenie, bank nie naliczy nam odsetek. Jeśli jednak nie spłacimy nawet części zadłużenia, bank naliczy nam wysokie odsetki. Pamiętajmy również, aby kartę kredytową wykorzystywać niemal wyłącznie do transakcji bezgotówkowych: za wypłaty gotówki z bankomatu przy pomocy karty kredytowej banki naliczają bardzo wysokie prowizje.

Korzystanie z karty kredytowej jest bardzo wygodne. Karta kredytowa może być bardzo tanim kredytem pod warunkiem jednak, że całe zadłużenie spłacimy w okresie bezodsetkowym.

Similar Posts:

Leave a Comment