Elastyczna spłata kredytu samochodowego

Elastyczna spłata kredytu samochodowego

Planując zakup samochodu wiele osób rozważa skorzystanie z alternatywy, jaką są kredyty samochodowe.

Bardzo często jest to jedyny realny sposób, by zrealizować marzenia o własnym samochodzie.

Raty na miarę możliwości

Kredyt samochodowy może uzyskać każdy, kto posiada zdolność kredytową, czyli dochody umożliwiające regularną spłatę rat. Decyzję kredytową wydaje bank, analizując sytuację finansową potencjalnego klienta. Warto podkreślić, że banki respektują wszystkie źródła dochodu, począwszy od umów o pracę, poprzez umowy cywilne, a na dochodach z tytułu renty czy emerytury skończywszy. Co ważniejsze, respektowane są także dochody uzyskiwane za granicą, zakładając, rzecz jasna, że osoba ubiegająca się o kredyt potrafi rzetelnie wykazać legalne źródło ich uzyskiwania.
Osoby, które nie posiadają wysterczającego dochodu, mogą wskazać współktredytobiorcę, czyli osobę posiadającą zdolność kredytową, współodpowiedzialną za spłatę zadłużenia. Godny podkreślenia jest fakt, że współkredytobiorca nie musi być spokrewniony z głównym kredytobiorcą ani też być współwłaścicielem samochodu. Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Pozytywna decyzja kredytowa to pierwszy krok umożliwiający realizację marzeń, czyli zakup samochodu

Warto nadmienić, że kredyty samochodowe można uzyskać zarówno na samochody nowe, jak i używane, nie mniej jednak kredytowane auto w dniu zakupu nie może być starsze niż dwunastoletnie, natomiast w dniu spłaty ostatniej raty nie może mieć więcej niż szesnaście lat. Okres kredytowania może wynosić do 96 miesięcy.

Obowiązkiem użytkownika auta jest posiadanie polisy OC oraz dokonywanie regularnych przeglądów technicznych.

Bardzo ważna jest także systematyczna spłata rat – w tym przypadku istnieje kilka alternatywnych rozwiązań:
a) Raty miesięczne stałe lub malejące – klient co miesiąc spłaca określoną kwotę kredytu.
b) Raty balonowe – jest to idealna opcja dla osób, które posiadają szeroko rozumiany wkład własny, raty balonowe polegają na tym, że podczas zakupu klient wpłaca 25% wartości auta i to jest właśnie jego wkład własny, a pozostałe 75% reguluje w trzech ratach rocznych.
c) Raty miesięczne z ostatnią ratą balonową.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *