Czy warto ufać portalom o zdrowiu?

Czy warto ufać portalom o zdrowiu?

Internet to medium, w którym szukamy różnych informacji. Dla wielu osób medyczne portale i fora stają się najbardziej wiarygodnym i często także jedynym źródłem informacji na tematy związane z szeroko pojętym zdrowiem. Czy porady te są godne zaufania?

Ogólne wiadomości na temat zdrowia

W sieci można znaleźć mnóstwo stron prowadzonych przez profesjonalistów Strony te warto odwiedzić, kiedy nie szukamy informacji o konkretnym schorzeniu. Na stronach tych zamieszczane są publikacje z różnych gałęzi medycyny, o najnowszych odkryciach, prawach, które przysługują pacjentom, dostępności do nowoczesnych terapii.

Specjalistyczne strony

W sieci znajdziemy także strony, które tworzą i prowadzą specjaliści z różnych dziedzin medycyny. Te stron warto odwiedzić jeśli szukamy informacji o konkretnych jednostkach chorobowych, ich objawach, przebiegu, metodach diagnozowania i sposobie terapii. Serwisy te umożliwiają zadanie drogą on-line zadanie lekarzowi pytania. Dowiemy się z nich, jakie rodzaje badań można wykonać w ramach ubezpieczenia. Ale nawet najlepsza porada udzielona przez specjalistę drogą on-line nie zastąpi wizyty u lekarza i badania.

Z tych stron warto skorzystać

Do stron, które śmiało możemy odwiedzać należą to prowadzone przez lekarzy kardiologów. Znajdziemy na nich szereg bardzo przydatnych informacji. Zamieszczane są na nich między innymi informacje na temat nadciśnienia. Dowiemy się, jak wartość ciśnienia jest prawidłowa, czy zbyt wysokie ciśnienie można obniżyć bez konieczności przyjmowania leków. W internecie są również strony prowadzone przez okulistów. Wchodząc na nie zapoznamy się w wyczerpujący i wiarygodny sposób z chorobami oczu. Jedna ze stron poświęconych okulistyce daje nawet możliwość wykonania wirtualnego testu w kierunku zagrożenia jaskrą.

Nie wszystkie porady zdrowotne w sieci są wiarygodne. Wiele stron prowadzą jednak specjaliści. Poradom z tych stron możemy zaufać. Pamiętajmy jednak, że i tak nie zwalnia nas to z wizyty u lekarza. Pamiętajmy również, że porady na forach internetowych pochodzić mogą od osób nie mających wykształcenia medycznego.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *