Ubezpieczenie nnw – najważniejsze fakty

Ubezpieczenie nnw - najważniejsze fakty

Bez względu na to, jak bardzo będziemy się starać, musimy pamiętać o tym, że w naszym życiu pojawią się i takie nieszczęśliwe wypadki, których następstw nie będziemy w stanie przewidzieć. Te mogą okazać się dla nas dotkliwe, dobrze więc pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu.


Ubezpieczenie nnw – charakterystyka

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków funkcjonujące zazwyczaj jako ubezpieczenie nnw, jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Największą korzyścią z jego opłacania jest wypłata pieniędzy w przypadku uszkodzenia ciała lub śmierci, a także zwrot kosztów leczenia, w tym i takich, które należało przeznaczyć na rehabilitację. Zakres jego ochrony nie zawsze jest taki sam, kluczowe znaczenie wydaje się więc mieć umowa zawarta u konkretnego ubezpieczyciela. Świadczenia, które są wypłacane w ramach ubezpieczenia kumulują się, jeśli więc posiadamy nie jedną, ale kilka polis, możemy liczyć na wsparcie finansowe pochodzące z każdej z nich.

Komu przyda się ubezpieczenie nnw?

Choć o ubezpieczeniu nnw myślą przede wszystkim kierowcy, dobrze mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które nie jest wcale przeznaczone jedynie dla nich. Pozwala na ochronę w momencie, w którym na skutek nieszczęśliwego zdarzenia straty poniesie osoba ubezpieczona, a w niektórych okolicznościach także osoby znajdujące się w jej otoczeniu. Nie zawsze można przewidzieć wszystkie zdarzenia, do jakich dochodzi na drogach, mamy więc do czynienia z ubezpieczeniem słusznie uważanym za wyjątkowo korzystne.

Na co uważać?

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych produktów ubezpieczeniowych, szczególną uwagę należy poświęcić samej treści zawieranej przez nas umowy. Nie każda firma godzi się na wypłacenie odszkodowania bez względu na okoliczności. Jeszcze przed podpisaniem umowy warto więc zapoznać się z listą wykluczeni i sprawdzić samego ubezpieczyciela. Warto też pamiętać o tym, że coraz więcej firm jest nam w stanie zaproponować ubezpieczenie nnw dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Niestety, nadal jest to usługa dość droga.

Szczegóły znajdziesz na stronie ubezpieczyciela: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/bezpiecze%c5%84stwo-rodzina/ubezpieczenie-nnw-na-wszelki-wypadek

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *