Kiedy nie przysługuje nam odszkodowanie

Kiedy nie przysługuje nam odszkodowanie

Ubezpieczenie AC to dobrowolna forma ubezpieczenia, które ma nam zapewnić ochronę w sytuacji, kiedy nasz pojazd ulegnie zniszczeniu w wyniku wypadku, którego sprawcami bezpośrednimi będziemy my. Odszkodowanie otrzymamy też z tytułu ubezpieczenia AC, kiedy samochód zostanie nam skradziony bądź w rozszerzonej wersji, uszkodzony w wyniku działań sił trzecich.

Istnieją jednak okoliczności, które sprawią, że mimo szkody, odszkodowanie nie będzie nam przyznane.

Odszkodowanie nie będzie nam przyznane, jeśli wypadek na drodze, do którego doszło z naszej winy, był spowodowany faktem, że kierowca był pod wpływem alkoholu

 

W takim przypadku wina osoby pijanej jest stwierdzana niejako automatycznie i jeśli w protokole policyjnym pojawi się wzmianka, że byliśmy pod wpływem alkoholu bez względu na jego zawartość we krwi, to towarzystwo ubezpieczeniowe na pewno nie wypłaci nam odszkodowania. Podobnie się stanie, kiedy kierowca został przebadany w sprawie wpływu narkotyków, a te zostały stwierdzone w jego ciele. Nawet jeśli byliśmy w trakcie zdarzenia całkowicie trzeźwi, to odszkodowanie nie zostanie nam wypłacone, kiedy po kolizji z nieuzasadnionych przyczyn, oddalimy się miejsca wypadku.

Co oczywiste nie wolno nam też prowadzić samochodu bez odpowiedniego zezwolenia

 

Samochód prowadzony przez kierowcę, który nie ma ważnego prawa jazdy lub też aktualnych badań technicznych pojazdu, będzie naprawiany wyłącznie z kieszeni właściciela, mimo ważnej umowy z ubezpieczycielem. Oprócz tych dość oczywistych sytuacji istnieje też szereg dość zaskakujących przeciętnego klienta punktów. Mianowicie musimy się liczyć z brakiem odszkodowania, kiedy do zniszczenia samochodu doszło w trakcie wykorzystywania go jako pojazdu do nauki jazdy. To samo tyczy się też sytuacji, gdzie nasz pojazd brał udział w wyścigach samochodowych. I dla ubezpieczyciela nie ma tu znaczenia, czy wyścigi te były legalne, czy też nielegalne. Ostatecznie brak odszkodowania spotka nas, kiedy szkody spowodowane są działaniami wojennymi, związanymi ze stanem wojennym lub wyjątkowym, gdy pojazd użyty był w akcjach protestacyjnych, blokadach dróg i strajkach.

Więcej o ubezpieczeniu AC na stronie https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-pelne/

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *