Drewno, czy wykładzina?

Drewno, czy wykładzina

Drewno, w przeciwieństwie do okładzin ceramicznych, jest surowcem elastycznym, oraz podatnym na czasowo zmienne oddziaływanie wody, dlatego decydując się na prace remontowe czy renowacyjne na drewnianym podłożu, należy doskonale przemyśleć sposób jego zabezpieczenia.

Warunkiem niezawodności takiego rozwiązania jest usztywnienie podłoża i ograniczenie do minimum możliwości odkształcenia, a także wykonanie odpowiedniej hydroizolacji – pamiętajmy że nawet najmniejsze nieszczelności mogą spowodować ogromne szkody. – Na rynku dostępne są różnorodne materiały oddzielające, które są w stanie zredukować a nawet zniwelować naprężenia powstające na styku różnych materiałów np. drewna i płytek, dodatkowo pozwalając na bezpieczne ułożenie okładziny – podkreśla Daria Bielska-Muszalik kierownik produktu w firmie Sopro. – Do zabezpieczenia tak newralgicznych miejsc polecamy użycie wykonanych z tworzywa sztucznego mat uszczelniająco-odcinających np. Sopro AEB® 640.

Mata AEB wykonana została z odpornej na rozdarcia folii polipropylenowej, pokrytej dwustronnie specjalną warstwą z flizeliny.

Mata nadaje się do obszarów obciążonych wilgocią wg klas A i C, jest odporna na działanie alkaliów, procesy starzenia i gnicia oraz oddziaływanie mikroorganizmów, co w przypadku drewnianego podłoża jest cechą kluczową – dodaje Daria Bielska-Muszalik. Bez odpowiedniej ochrony, jaką dają specjalistyczne preparaty zabezpieczające, drewno w mokrych pomieszczeniach przysporzy nam niezliczoną ilość kłopotów. Jeśli jednak podczas prac zastosujemy odpowiednie materiały zabezpieczające uzyskamy solidny i trwały efekt.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *