Dachówka z posypką

Dachówka z posypką

Dachówka z posypką to zmodyfikowana wersja tradycyjnej blacho dachówki, która uznawana jest za najpopularniejsze pokrycie dachowe.

Blachodachówka to pokrycie lżejsze i tańsze od tradycyjnej dachówki. Blachodachówki imitują najczęściej swym wyglądem wzory dachówek oraz gontów drewnianych i bitumicznych. Materiał jest w Polsce stosowany dość powszechnie głównie ze względu na swoją cenę. Posypka nieco zmienia nam charakter produktu i sprawia, że jest on cięższy, trwalszy, a przede wszystkim bardziej wytrzymały na działanie czynników zewnętrznych. Doskonale też prezentuje się w sensie estetycznym na samym dachu.

Przy produkcji tego typu dachówek stosują się specjalną posypkę mineralną. Najczęściej wykorzystuje się tutaj blachę stalową, ocynkowaną termicznie i chronioną z obu stron dwoma warstwami, czyli epoksydową i akrylową. Dzięki temu całość jest dużo bardziej odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo takie pokrycie skutecznie tłumi wszelkie odgłosy padającego deszczu, a także chroni sam dach przed działaniem promieni UV oraz innych niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dachówki tego typu wykorzystuje się do krycia dachów nowych, ale mogą być też wykorzystywane przy dachach remontowanych. Nie ma tu także żadnego znaczenia przeznaczenie budynku. Mogą one być wykorzystywane do pokrycia dachów budynków mieszkalnych oraz przemysłowych, handlowych i użyteczności publicznej. Dodatkową zaletą jest fakt, że montaż tego typu dachówek jest stosunkowo prosty.

Sam reces montowania jest tu podobny jak w przypadku zwykłej blachodachówki. Mocujemy dachowki do łaty. W przypadkach, w których odległość zamocowanych pasów do deski jest większa niż dwanaście centymetrów, to należy dociąć pasy przykalenicowe. Jeśli odległość ta jest mniejsza, to wystarczy zastosować systemowe obróbki blacharskie. Kolejne pasy dachówki montuje się w ten sposób, że wsuwa się je pod pasy wyżej położone i mocuje za pomocą gwoździ. Na jeden pas powinny przypadać minimum cztery gwoździe. Nie można zapomnieć o zabezpieczeniu łebków gwoździ zasypką z granulatu na odpowiednim spoiwie. Podczas montażu trzeba też zwracać uwagę, aby jak najmniej stąpać po położonym materiale.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *